Młody Obywatel

Młody Obywatel” to nazwa programu edukacyjnego realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła przystąpiła do programu w ramach lekcji WoS-u. Realizacji zadania „ROZEGRAJ OKOLICĘ”  podjęła się grupa uczniów z klasy 3 E.
Rezultatem udziału w programie jest gra miejska „Gdzie się podziały ‘dziekanki’ naszego Patrona ?”  a cały projekt nosi tytuł „Od codzienności do świętości, czyli śladami naszego Patrona”. Bohaterem fabuły jest ks. kan. Marian Maciejewski. Nie był on zwykłym księdzem, lecz wspaniałą osobą, która stanowi wzór dla młodych ludzi. Pniewianie są dumni, mogąc mieć tak wiele wspólnego z ową postacią.
Gra miejska przeznaczona jest dla uczniów klas pierwszych i  pozwala nie tylko wzbogacić wiedzę młodych ludzi, ale też pokazać, że ks. kan. Marian Maciejewski był takim człowiekiem, jakim jest każdy z nas. Ludzie często zapominają, że księża to tylko ludzie,  nie różnią się od „zwykłego” człowieka. Ksiądz Maciejewski także chodził do fryzjera, do sklepu czy restauracji. Uczestnicy zabawy mają za zadanie odnaleźć owe tytułowe  dziekanki.W celu ich odnalezienia  uczestnicy muszą  udać się do różnych miejsc w Pniewach, w których za poprawne rozwiązanie zadań otrzymają nowe wskazówki; będą one pomocne w dojściu do mety.
Gra odbędzie się 24 marca a uroczyste podsumowanie, w obecności zaproszonych Gości, 25 marca w Dniu Patrona.

TEST GRY

W czwartek, 12 lutego organizatorzy GRY MIEJSKIEJ - uczniowie klasy 3E wraz z opiekunem projektu p. Arletą Paprocką testowali trasę, którą będą musieli pokonać uczniowie klas pierwszych. Zespołowi towarzyszyła  p. Agnieszka Raczkowska , która wsparła grupę  dobrymi radami i pomysłami.

dscn7273.jpg [600x523]

dscn7275.jpg [600x450]