19 maja 2017 00:56 | Aktualności

Zawód żołnierz

W  minioną środę /17 maja/ w klasach 3a i 3f gościł na lekcjach wychowawczych pan kapitan Robert Janczewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu.  Oficer WKU wyjaśnił przyszłym absolwentom jak można zostać  żołnierzem zawodowym.  Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić i jakie szkoły kształcą przyszłych szeregowych, podoficerów i oficerów Wojska Polskiego. Jasno zostały przedstawione perspektywy awansów i wynagrodzenia dla  żołnierzy. Pan kapitan wyjaśnił też, jak można trafić do niezawodowej służby wojskowej w Narodowych Siłach Rezerwowych i Wojskach Obrony Terytorialnej. Na zakończenie spotkania gość  obdarował uczniów  pamiątkowymi gadżetami.

D.N.