10 czerwca 2017 17:19 | Aktualności

Kotlina Kłodzka – bez telefonu komórkowego

W dniu 26.05.2017  uczniowie klas 2a, 2c, 2d, 2e i 3c wybrali się na 4- dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku, szukaliśmy diamentów i odwiedziliśmy Park Techniki. Następnego dnia wspinaliśmy się na Szczeliniec Wielki i wędrowaliśmy po Błędnych Skałach. Wszyscy zachwycali się pięknymi widokami. Dzień zakończyliśmy w Kudowie, zwiedzając Kaplicę Czaszek w Czermnej, oraz piękny park. Trzeciego dnia od rana zwiedzaliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, a potem pojechaliśmy do Twierdzy w Kłodzku.  Odwiedziliśmy także miasta uzdrowiskowe takie jak Polanica Zdrój, Kudowa i Duszniki Zdrój. W ostatni dzień pobytu oglądaliśmy miniaturowe budowle w Minieurolandzie. Każdego wieczoru aktywnie spędzaliśmy czas na boisku, grając w piłkę nożną, koszykówkę lub w dwa ognie. W poniedziałek wszyscy zadowoleni wróciliśmy do swoich domów. Czas, który był na wycieczce, staraliśmy się spędzić na wypoczynku, z ograniczeniem używania telefonu. Na ten temat też uczniowie przygotowali plakaty.

Wyjazd był dofinansowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach, za co bardzo dziękują uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Napisała i foto L.W.