21 czerwca 2017 20:55 | Aktualności

Tor (prawie) wyścigowy na szkolnym boisku

Pan Jarosław Włodarczak - tata Mateusza -  prowadzi szkołę nauki jazdy. Dwukrotnie odwiedził już uczniów kl. 3A na lekcji wychowawczej przekazując w ramach preorientacji zawodowej informacje o tym jak zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami. Lutowe spotkanie poświęcone było wiadomościom teoretycznym. Trzecioklasiści  wspólnie całkiem dobrze poradzili sobie  z pytaniami testowymi. W czerwcu pan Jarosław przyjechał nowiutkim samochodem nauki jazdy. Po instruktażu i  omówieniu budowy pojazdu, każda  dziewczyna i każdy  chłopak z 3A pod czujnym okiem  instruktora mieli  okazję zasiąść  za kierownicą  Kia i odbyć  rundę wokół szkolnego boiska. Emocje były spore, ale wszyscy doskonale sobie poradzili.  Jednak na prawdziwy kurs prawa jazdy poczekać będą musieli jeszcze przynajmniej do końca przyszłego  roku.

D.N.