21 czerwca 2017 21:52 | Aktualności

Tu zaczęła się Polska !

Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce szczególne dla historii Polski. Pani Agnieszka Raczkowska przygotowała przy współpracy pana Dariusza Norka wycieczkę edukacyjną do miejsca,  w którym ponad tysiąc lat temu powstało państwo polskie. 7 czerwca gimnazjaliści z  klas I - III  mieli okazję zwiedzić katedrę poznańską wraz z jej podziemiami, brali udział w zajęciach w Muzeum Archidiecezjalnym pt. "Chrzest - Quest", oglądali przekrój średniowiecznych wałów  w "Genius Loci", a na koniec przeszli trasę Questu po Ostrowie Tumskim. Z pewnością wyjazd był świetną okazją do uzupełnienia i poszerzenia wiedzy, którą wynieśli z lekcji w szkole. Wycieczka została dofinansowana przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki czemu uczniowie ponosili tylko koszt wstępu do zwiedzanych obiektów.

D.N.