21 czerwca 2017 23:10 | Aktualności

Bohaterowie "najdłuższej wojny nowoczesnej Europy"

Kim byli organicznicy, dlaczego Wielkopolska słynie z pracy organicznej, którzy organicznicy mieszkali najbliżej Pniew, dlaczego praca organiczna nazywana jest "najdłuższą wojną nowoczesnej Europy ? Odpowiedzi na takie pytania szukali uczniowie klas III na jednych z ostatnich lekcji historii w tym roku. Po zrealizowaniu programu nauczania znalazł się czas na historię regionalną. Pan Dariusz Norek  zaproponował uczniom samodzielne przygotowanie informacji i plakatów, które zespoły zaprezentowały kolegom, zajęcia zostały podsumowane przez  testy  wiedzy o omawianych  postaciach. Jak widać na zdjęciach, trzecioklasiści  z wielkim zapałem zabrali się za wypełnienie zadania.

D.N.