21 września 2017 06:56 | Aktualności

Pierwszy rajd Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego PTTK

Zaledwie rozpoczął się nowy rok szkolny, a już spragnieni wycieczek członkowie SKKT i Szkolnego Koła PCK  ruszyli na rajdowe ścieżki. W  niedzielę 10 września 2017 r. ponad 80 uczniów i nauczycieli z klas podstawowych i gimnazjalnych pomaszerowało do Ośrodka Edukacji Leśnej w Dąbrowie. W tym dobrze nam znanym miejscu odbywał się festyn dożynkowy parafii świętego Jana w Pniewach. Festyn nawiązywał do treści ekologicznych, przyrodniczych i regionalnych. Były występy taneczne i wokalne. Nadleśnictwo Pniewy przygotowało stoisko, a leśnicy opowiadali o przyrodniczych ciekawostkach. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych, choć całkiem zapomnianych grach i zabawach wielkopolskich. Nie zabrakło też pysznego ciasta i pieczonej kiełbaski. Na koniec wysłuchaliśmy całkiem niezłego koncertu zespołu "Familiaris".

D.N.