25 września 2017 05:36 | Aktualności

Turystyczne powitanie jesieni - rajd do Ostroroga

Wrzesień dla naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego był bardzo aktywny. Kolejną imprezą turystyczną, na którą tłumnie ruszyli uczniowie był   XXXVIII Wielkopolski Zlot Turystów "Na Powitanie Jesieni 2017" z metą w Ostrorogu. W niedzielne przedpołudnie 24 września leśnym szlakiem z Zajączkowa do Ostroroga pomaszerowało wraz z opiekunami  ponad 70 uczniów  z  klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych. Jesień powitała nas piękną pogodą. Uczestnicy z pewnością docenili walory wspólnej wędrówki w gronie przyjaciół, możliwość poznawania nowych  okolic i ruch na świeżym powietrzu.

Na mecie nad Jeziorem Mormin świetnie smakowała rajdowa zupa, dając siły do udziału w konkurencjach sprawnościowych. Grupowo zdobyliśmy I miejsce w konkursie krajoznawczym i drugie miejsca za liczebność grupy i trofeum przygotowane na szlaku. Rajdy piesze należą do turystyki kwalifikowanej i są obok marszy na orientację jedną z najważniejszych form uprawiania turystyki w naszym Kole. Oderwijcie się od komputera i smartfona, ruszajcie z nami. Zapraszamy do wstępowania w  szeregi SKKT-PTTK !

Opiekę nad uczniami w rajdową niedzielę sprawowali: H. Kucza, M. Wendt, E. Golcz, J. Woropaj, A. Rogalska, D. Norek.

D.N.