30 września 2017 18:14 | Aktualności

Powiatowe sukcesy w turystyce i krajoznawstwie.

Dnia 29 września 2017r. w Szamotułach odbyła się Powiatowa Olimpiada Turystyczno-Krajoznawcza. Należało wykazać się: wiedzą krajoznawczą o powiecie szamotulskim i woj. wielkopolskim, wiadomościami topograficznymi, umiejętnością rozwiązywania zadań z terenoznawstwa, sprawnym pomiarem odległości w terenie, dokładnym pokonaniem kolarskiego toru sprawnościowego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach i absolwenci Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach wywalczyli dla Gminy Pniewy I miejsce drużynowo. Byli to następujący zawodnicy: Michał Bialik (3b G), Maksymilian Frąckowiak (absolwent), Oskar Naskręt (3b G), Franciszek Kucza (2b G), Dawid Bosy (absolwent). Do olimpiady przygotowywali się oni na zajęciach pozalekcyjnych z Jolantą Woropaj, wieloletnim nauczycielem geografii. Wymienieni uczniowie będą reprezentowali powiat szamotulski w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej, która odbędzie się 7 października 2017r. w Lusowie. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenie w dalszej rywalizacji. J.W.