23 października 2017 22:55 | Aktualności

Gimnazjalni Rycerze

Na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej gościliśmy pana Michała Piechockiego - przedstawiciela Pniewskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, który  w imieniu Braci Kurkowych nagrodził pucharami tegorocznych Rycerzy Strzelania Młodzieżowego.  Puchary otrzymali Michał Kużdowicz /I Rycerz - II m. w Turnieju/   i Olga Grabowska /II Rycerz - III m.w Turnieju/

Od wielu już  lat we wrześniu na strzelnicy  Pniewskiego  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbywa się turniej młodzieżowy, na który zapraszana jest młodzież pniewskich szkół.  W sobotnie południe 16 września b.r.  25 osobowa grupa  uczniów z klas siódmych, klas gimnazjalnych i liceum wzięła udział w rywalizacji strzeleckiej. Strzelano z broni palnej kbks.  W tym roku najlepszy wynik i tytuł Króla Turnieju uzyskała  Larysa Baron z pniewskiego LO, a II i III miejsca zajęli wspomniani wyżej uczniowie naszej szkoły.

W grupie dziewcząt wyróżniła się też Paulina Hładki - III m., wśród chłopców II m. zdobył Dawid Skrzypczak, a na III pozycji  uplasował się Eryk Zawistowski.

D.N.