13 listopada 2017 20:31 | Aktualności

Krajowe sukcesy w turystyce i krajoznawstwie

Uczniowie i absolwenci Jolanty Woropaj zajęli II miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie.

W dniach od 03 do 05 listopada 2017r. a Zakopanem odbył się Finał Centralny XXXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  Turystyczno-Krajoznawczej. Województwo wielkopolskie reprezentowała drużyna z powiatu wolsztyńskiego i drużyna z powiatu szamotulskiego ( Michał Bialik, Maksymilian Frąckowiak, Dawid Bosy, Piotr Wachowiak ). Należało wykazać się:

- wiedzą o Unii Europejskiej, walorach krajoznawczych Polski, Karpat, Chorwacji,

- wiedzą topograficzną,

- umiejętnością udzielania pierwszej pomocy,

- dokonać oceny odległości przedmiotów w terenie,

- uczestniczyć w marszach na orientację na terenie Zakopanego i najbliższej okolicy.

Po podliczeniu punktów zdobytych przez drużynę z powiatu wolsztyńskiego i szamotulskiego okazało się, że zajęli II miejsce w kraju w kategorii wojewódzkiej. Tym samym powtórzyli wynik z ubiegłego roku. Uczniowie wchodzący w skład drużyny powiatu szamotulskiego przygotowywali się do olimpiady z Jolantą Woropaj – nauczycielem geografii ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. Gratulujemy sukcesu.