19 listopada 2017 16:58 | Aktualności

Rajd Niepodległości

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pniewach licznie uczestniczyli w Rajdzie Niepodległości z metą w Szamotułach.

Dnia 11 listopada 2017r. odbył się XXIII Rajd Niepodległości z metą w Szamotułach. Celem rajdu było: uczczenie 99. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, popularyzowanie turystyki kwalifikowanej wśród młodzieży. Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 58 uczniów i 6 nauczycieli ( E. Krumryk, H. Kucza, M. Skiba, L. Węglarz, D. Norek, J. Woropaj). Po pokonaniu trasy z miejscowości Rudki, przez Jastrowo i Gałowo dotarliśmy na metę, która znajdowała się w Parku Zamkowym w Szamotułach. Na zmarzniętych uczestników rajdu czekała ciepła grochówka, rogale, pokaz grup rekonstrukcji historycznej i sprzętu militarnego, konkursy sprawnościowe. Uczniowie z naszej szkoły wygrali aż 7 konkurencji indywidualnych ( W. Jackowiak, G. Bernat, D. Skrzypczak, M. Szukała, E. Czekała – 2 nagrody, A. Maćkowiak ) i jedną za najliczniejszą drużynę. Otrzymali oni dyplomy, nagrody oraz pamiątkowe znaczki rajdowe. Cieszymy się, że tak aktywnym udziałem w rajdzie uczniowie uczcili Święto Niepodległości.