27 grudnia 2017 10:09 | Aktualności

Wielki sukces naszych uczniów!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych w Pniewach przyczynili się do sukcesu gminy i powiatu w rywalizacji sportowo-turystycznej.

Dnia 15 grudnia 2017r. Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny odebrał z rąk Starosty Powiatu Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza puchar i dyplom potwierdzający zdobycie przez Gminę Pniewy II miejsca w XIX Współzawodnictwie Sportowo-Turystycznym Gmin Powiatu Szamotulskiego w 2017 roku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum        w Pniewach pomogli w zdobyciu tak wysokiego miejsca uczestnicząc w następujących imprezach:

- XVIII Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację        (I miejsce),

- Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej Mieszkańców Wsi i LZS          (I miejsce).

Natomiast Powiat Szamotulski uzyskał I miejsce we Współzawodnictwie o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2017 r. Nasi uczniowie również przyczynili się do tego sukcesu uczestnicząc w następujących imprezach:

- Rajd Reymontowski z metą w Kołaczkowie (II miejsce),

- Rajd Witamy Wakacje z metą w Boszkowie (II miejsce),

- Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem z metą w Objezierzu (III miejsce),

- Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej Mieszkańców Wsi i LZS (I miejsce).

Za wkład w sukcesy gminy i powiatu zostaliśmy docenieni otrzymując nagrody dla uczniów
(D. Bosy, M. Frąckowiak, M. Bialik), opiekunów (J. Woropaj, D. Norek), szkoły – Barbara Molik.

Jolanta Woropaj

Podsumowanie działalności krajoznawczo-turystycznej.

Dnia 18 grudnia 2017 r. w budynku Gimnazjum w Pniewach odbyło się podsumowanie Międzyszkolnej Ligi  Imprez na Orientację i działalności Szkolnych Klubów Krajoznawczo – Turystycznych z Oddziału PTTK w Szamotułach.

Spotkanie poprowadził Prezes Oddziału PTTK w Szamotułach Paweł Mordal. W obecności zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Przewoźnego, Wicestarosty Powiatu Nowotomyskiego Tomasza Kuczyńskiego, Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Szamotułach Andrzeja Grzeszczyka, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Pniewach Barbary Molik oraz Opiekunów Szkolnych Klubów Krajoznawczo – Turystycznych rozdano uczniom liczne nagrody i wyróżnienia.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pniewach otrzymała nagrody za:

- Olęderskie Marsze na Orientację:

I miejsce – W. Ciebielski, O. Kapłon,

III miejsce – P. Hładki, M. Durczak,

IV miejsce – A. Kużdowicz,

- Międzyszkolną Ligę InO za 2017r. – III miejsce drużynowo w kategorii TM – N.

Kędzia, W. Stefańska, J. Nowicka,

- Konkurs na Najaktywniejszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Oddziału PTTK w Szamotułach za rok szkolny 2016/2017 – tytuł Laureata.

Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny działa w naszej szkole ponad 30 lat. Obecnie jest największy w Oddziale PTTK w Szamotułach. Liczy ponad 100 członków, którzy uczestniczą średnio w 20 imprezach krajoznawczo-turystycznych rocznie. W organizowaniu aktywnego wypoczynku dla młodzieży w dni wolne od zajęć lekcyjnych pomaga społecznie wielu nauczycieli – H. Kucza, A. Twardosz, A. Rogalska, L. Węglarz, E. Krumryk, D. Norek, B. Molik, M. Papis, R. Świerzko, M. Skiba, A. Wendt, M. Wendt, J. Woropaj. Wszystkich chętnych zapraszamy do pracy w naszym Klubie w roku 2018.

Jolanta Woropaj