08 grudnia 2017 12:23 | Aktualności

Rajd Mikołajkowy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pniewach aktywni na XII Rajdzie Mikołajkowym.

Dnia 03.12.2017r. odbył się XII Rajd Mikołajkowy z metą w Pniewach. Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 64 uczniów i 5 nauczycieli    (A. Wendt, M. Wendt, R. Świerzko, H. Kucza, J. Woropaj). W tym dniu przebyliśmy trasę około 6 kilometrów po najbliższej okolicy. Między innymi dotarliśmy do najwyższego szczytu w Księżych Górach. Trochę zmarznięci dotarliśmy na metę, gdzie czekała na nas ciepła zupa      i różnorodne atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zdobyliśmy   I miejsce za projekt znaczka na  XIII Rajd Mikołajkowy (N. Frąckowiak kl. 3b G), oraz 3 nagrody w konkurencjach sprawnościowych (D. Skrzypczak kl. 3a G, M. Szukała kl. 7b SP, E. Czekała kl. 7d SP). Wolny od zajęć lekcyjnych czas spędziliśmy na aktywnym wypoczynku, nawiązując serdeczne więzi koleżeńskie pomiędzy środowiskami turystów z powiatu szamotulskiego, biorącymi udział w Rajdzie.

Jolanta Woropaj