06 lutego 2018 19:30 | Aktualności

Dzień bezpiecznego internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji DBI. Na specjalnym apelu uczniowie klasy 2dG /Michał, Stasiu, Jędrzej, Olaf/ przypomnieli jak należy korzystać z sieci, jak się w niej poruszać i jak unikać zagrożeń. Mamy nadzieję, że przynajmniej część młodzieży skłoniliśmy do refleksji. Pamiętajcie - internet nie zapomina!