AAA

19 lutego 2018 16:47 | Aktualności

Rajd do Mniszek

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pniewach aktywni na rajdzie do Mniszek.

Dnia 3 lutego 2018r. odbył się Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z meta w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Głównym organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Chełmnie. Celem rajdu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego (1918/1919). Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało 57 uczniów i 5 nauczycieli (A. Rogalska, M. Wendt, E. Krumryk, J. Woropaj, H. Kucza). Wybraliśmy trasę pieszą z miejscowości Kamionna przez Rezerwat Doliny Kamionki do Mniszek. Po dotarciu na metę obejrzeliśmy ciekawe eksponaty muzealne, zjedliśmy smaczną zupę i ciasto. Braliśmy udział w wielu konkursach. Zdobyliśmy I miejsce za liczebność drużyny, I miejsce w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim (N. Frąckowiak, J. Barkowski) i zdobyliśmy 14 nagród w konkurencjach sprawnościowych (K. Różewicz, W. Gąbka, M.Mamet x 2, E. Czekała x 3, Cz. Szwedek, H. Grupa, J. Lamcha, B. Omański, D. Skrzypczak x 2, E. Zawistowski). Cieszymy się, że poznaliśmy miejsca bezpośrednio związane z walkami o niepodległość. J.W.