19 marca 2018 15:45 | Aktualności

Szach mat

Cezary Fliger z Szacha Sękowo zwycięzcą ogólnej klasyfikacji Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Duszniki w szachach. Czarek w trzeciej rundzie przegrał z Aleksandrą Kubiak, ale potem koncertowo odrabiał stratę do koleżanki ze Zbąszynia - która poległa w ostatniej rundzie i nieco pechowo wypadła poza podium. Drugie miejsce w zawodach zajął Paweł Filipiak ze Skoczków Słopanowo, a trzecie Noe Rosenfeld, reprezentujący Wicher Zbąszyń.

Nasi zawodnicy tradycyjnie otrzymali medale za miejsca w klasyfikacji obejmującej samą gminę Duszniki i większość zagrała na dobrym poziomie.

Klasyfikacja gminna obejmowała mieszkańców gminy Duszniki i klubów z jej terenu. Niestety, tych pierwszych było niewielu. Szkoda, bo patrząc tylko na tegoroczne zajęcia w Sękowie i Dusznikach, mamy prawie dwadzieścioro czynnych juniorów z terenu gminy. Tych, którzy przewinęli się przez klub w ostatnich kilku latach - więcej niż drugie tyle. A w zawodach wystartowało... dwóch  :-( Organizatorom pozostaje satysfakcja, że zawody doceniane są poza gminą - tym razem gościliśmy reprezentantów klubów z Nowego Tomyśla, Zbąszynia, Słopanowa, Poznania i Gniezna oraz niezrzeszonych graczy z Wronek, Rzecina, Baborówka i Pokrzywnicy. Z naszego klubu tradycyjnie najliczniej przystąpili do mistrzostw pniewianie)

Najważniejszym trofeum mistrzostw był Puchar Wójta Romana Bogusia. Dziewięcioro zawodników otrzymało nagrody związane z szachami (m.in. zegar elektroniczny, torby z motywami szachowymi, szachy magnetyczne), a kolejnych kilkunastu - upominki od Biblioteki Publicznej Centrum Animacji Kultury. Wspólnie z biblioteką dwudniowe mistrzostwa organizował nasz klub, a odbyły się one w budynku dusznickiej sali widowiskowej. Sędziował pan Robert Goździewicz. Zagrało 38 szachistów. A.F.