25 marca 2018 20:28 | Aktualności

Mariankowe święto

W piątek /23 marca/ klasy gimnazjalne obchodziły Dzień Patrona. To nasze przedostatnie świętowanie. Przedostania msza święta, przedostatnia, uroczysta akademia. Uczniom oddziałów gimnazjalnych towarzyszyli przedstawiciele klas siódmych i szóstych. To taki symbol zachodzących zmian w oświacie. Akademię otworzyła Pani Dyrektor Anna Pupka, która powitała zebranych gości, młodzież oraz pracowników szkoły. Niespodzianką było odczytanie listu napisanego przez Panią Marię Papis - wieloletniego dyrektora Gimnazjum w Pniewach. Tekst listu publikujemy poniżej. Gimnazjaliści zaprezentowali krótki program, w którym przypomnieli postać Patrona ks. kan. Mariana Maciejewskiego. Po uroczystości uczniowie kontynuowali zajęcia dydaktyczne.

Szanowna Pani Dyrektor, zaproszeni Goście, Grono pedagogiczne, Pracownicy i Rodzice .

Drodzy uczniowie!

Serdecznie dziękuję za pamięć i zaproszenie na uroczystość upamiętniającą imieniny Patrona Gimnazjum ks. Kan. Mariana Maciejewskiego. Budujący dla mnie osobiście jest fakt, iż pomimo tego, że nie istnieje już gimnazjum, nadal kultywujecie Mariankowe Święto.

Żywię również głęboką nadzieję, że pomimo biegu wydarzeń, na które nie mieliśmy wpływu, wśród gimnazjalistów i absolwentów  przetrwa nie tylko pamięć o Patronie, ale pozostaną oni wierni wartościom, które przez lata staraliśmy się im przekazywać. Wartościom, które pozostaną ponadczasowe, niezależnie od zmian - szacunek dla siebie samego i drugiego człowieka, wiara, prawda, dążenie do rozwoju i mądrze rozumiany patriotyzm.

Ufam, że Patron byłego już gimnazjum czuwa nadal nad całą społecznością i inspiruje do podejmowania nowych działań i mądrych wyborów.

Kochana młodzieży

31 sierpnia 2017 roku pożegnałam się nie tylko z obowiązkami nauczyciela i dyrektora, ale również ostatecznie ze szkołą. Niezwykle trudno byłoby stanąć tutaj w zupełnie innych warunkach. Proszę, uszanujcie tą decyzję. Dzisiaj z ogromną radością mogę realizować swoje pasje, spełniać marzenia i poznawać nowych, niezwykłych ludzi.

Dziękuję za wszystkie gesty pamięci i zwyczajne pozaszkolne spotkania.

W radosnym, świątecznym dniu życzę całej społeczności zdrowia, sukcesów i odwagi w pokonywaniu codziennych trudności. Mam nadzieję, że nadal przy wsparciu księdza Mariana. Serdecznie pozdrawiam wszystkich upamiętniających w dniu dzisiejszym księdza kanonika.

Łączę wyrazy szacunku

Maria Papis