22 maja 2018 19:53 | Aktualności

II miejsce gimnazjalistów w turnieju wojewódzkim

W dniach 18-19 maja 2018 roku w Nowym Tomyślu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Należało wykazać się wiedzą topograficzną, krajoznawczą o województwie wielkopolskim i małopolskim, parkach krajobrazowych Wielkopolski. Pokonać kolarski tor sprawnościowy, mierzyć odległości w terenie, wykazać się znajomością gwary poznańskiej i odbyć marsze na orientację. Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowała drużyna w składzie: M. Bialik (IIIb), O. Naskręt (IIIb), F. Kucza (IId), która zdobyła II miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych. Uczniowie przygotowywali się do turnieju z nauczycielem geografii J. Woropaj. Gratulujemy wspaniałego sukcesu, liczymy na to, że będą oni kontynuowali zainteresowania krajoznawczo-turystyczne w szkołach ponadgimnazjalnych.