18 października 2018 20:48 | Aktualności

Szkolne wybory burmistrza

GŁOSOWALI I ZDECYDOWALI

W dniu 18 października 2018 r. uczniowie klas III gimnazjalnych uczestniczyli  podsumowaniu  projektu edukacyjnego klas VIII „GŁOSUJESZ – DECYDUJESZ!”, który trwał od 1. października.  Był to III, ostatni etap projektu, czyli wiec wyborczy i symulacja wyborów na burmistrza gminy. Uczniowie klas III wystąpili w roli wyborców. Mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień kandydatów na burmistrza gminy – uczniów klas VIII. To właśnie głosami trzecioklasistów, zdecydowaną większością, wygrał TOBIASZ – uczeń klasy VIII a. W następnych wyborach samorządowych zdecydują, już jako pełnoletni obywatele, kto będzie burmistrzem GMINY PNIEWY.

koordynator projektu Arleta Paprocka