31 października 2018 18:12 | Aktualności

OWKT - kolejny etap

Uczniowie z Zespołu Szkół i Gimnazjum w Pniewach zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej.

Dnia 6 października 2018r. w Karpicku koło Wolsztyna odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej. Olimpiada obejmowała następujące konkurencje:

- test krajoznawczy o Wielkopolsce, Polsce, znajomości znaków topograficznych i określania sytuacji na mapie,

- kolarski tor sprawnościowy,

- marsze na orientację.

Powiat szamotulski reprezentowały dwie drużyny z Zespołu Szkół i Gimnazjum w Pniewach (F. Kończak, O. Naskręt, M. Frąckowiak, F. Kucza, M. Bialik, M. Grocholewska). Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, że 4 osoby z naszego powiatu (F. Kończak, O. Naskręt, M. Frąckowiak, F. Kucza) będą reprezentowały województwo wielkopolskie w Finale Ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej, która odbędzie się na początku listopada w Zakopanem. Uczniowie przygotowywali się do konkursu z nauczycielkami geografii – I. Krzyczkowską, J. Woropaj. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy wytrwałości w finale ogólnopolskim.