20 czerwca 2017 08:14 | Aktualności

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne wita wakacje !

Bardzo pachniało wakacjami na trasie Rajdu Rowerowo-Pieszego „Witamy Wakacje” w Boszkowie k. Leszna. Od wielu lat jeździmy tam jako reprezentacja powiatu szamotulskiego  w  III etapie Współzawodnictwa Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Woj. Wielkopolskiego. 10 czerwca była piękna pogoda, malownicza trasa wokół Jeziora Dominickiego choć  miała ponad  12 kilometrów nie była męcząca, a lody na półmetku smakowały wybornie.  Dwie drużyny, które wystawiliśmy spisały się na medal. Zespół trzecioklasistów zajął I miejsce, młodsi koledzy zadowolili się piątą pozycją. Łącznie w rankingu powiatów zdobyliśmy II miejsce, przez co nasz udział w zdobywaniu cennych punktów dla powiatu jest znaczący. Uczniowie przywieźli też kilka nagród indywidualnych. Starostwo powiatowe w Szamotułach sfinansowało nasz wyjazd. Opiekę nad uczniami sprawowali Jolanta Woropaj,   Agnieszka Rogalska, Lucyna Węglarz i Dariusz Norek.

D.N.