Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach - oddziały gimnazjalne

Aktualności

01 października 2017 19:00 | Aktualności

Aktywna sobota

Aktywni nawet w sobotę

30 września w wolny dzień od nauki, grupa 40 członków PTTK ze Szkoły Podstawowej w Pniewach wraz z opiekunami (Jolanta Woropaj, Agnieszka Rogalska , Helena Siminiak- Kucza, Lucyna Węglarz, Dariusz Norek) brali udział w XXXVI Rajdzie „Mickiewiczowskim Szlakiem” z metą w Objezierzu. Był to V etap WSPÓŁZLAWODNICTWA TURYSTYCZNEGO POWIATÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO, a grupa ze Szkoły Podstawowej w Pniewach reprezentowała powiat szamotulski i w wyniku klasyfikacji końcowej zajęła III miejsce.

Celem było przypomnienie pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce, popularyzacja turystyki oraz poznanie zabytków, historii i uroków ziemi obornickiej.

Rajd odbywał się na trasie z Obornik do Objezierza. Młodzi turyści mieli do przejścia ok. 8km. Na samym początku odbył się konkurs wiedzy o A. Mickiewiczu i o Obornikach oraz konkurs plastyczny pt. „Bohaterowie utworów A. Mickiewicza. Na mecie czekały inne konkursy: wiedzy o bezpieczeństwie p. poż. i ruchu drogowym, pierwsza pomoc, i rekreacyjno-sprawnościowe (rzut lotką do tarczy, żółwia jazda na rowerze, żonglerka piłką).

Pogoda sprzyjała turystom była piękna słoneczna pogoda, więc były uśmiechy i zadowolenie oraz na mecie głód. Tam też posilili się turyści kiełbaską z grilla i świeżutką bułeczką, był smaczny, gorący chleb ze smalcem, oraz jabłka ze szkolnego sadu. Każdy uczestnik dostał okolicznościową odznakę. Cała grupa została uhonorowana dyplomem oraz pucharem.

Wszyscy wrócili zadowoleni z miło spędzonego czasu.

Napisała i foto L.W.

Przeczytano: 616 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: