11 października 2017 20:56 | Aktualności

Wielki sukces naszych uczniów!

Uczniowie Pani Jolanty Woropaj kolejny raz najlepsi w Wielkopolsce

w turystyce i krajoznawstwie.

Dnia 07 października 2017r. w Lusowie odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. Należało wykazać się wiedzą krajoznawczą o Wielkopolsce i Polsce, pokonać kolarski tor sprawnościowy, odbyć marsze na orientację w terenie. Powiat szamotulski reprezentowali absolwenci i uczniowie Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach ( Maksymilian Frąckowiak, Michał Bialik, Oskar Naskręt, Franciszek Kucza, Dawid Bosy ) oraz uczeń z LO w Szamotułach ( Piotr Wachowiak ). W Olimpiadzie brało udział 13 drużyn z 6 powiatów. Drużyna pierwsza z powiatu szamotulskiego (Piotr Maksymilian Frąckowiak, Michał Bialik, Piotr Wachowiak ) zdobyła I miejsce uzyskując 458 punktów. Miejsce II zdobyła drużyna z powiatu wolsztyńskiego uzyskując 428 punktów. Wymienione drużyny będą reprezentowały województwo wielkopolskie w Finale Centralnym Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Zakopanem w dniach od 3 do 5 listopada 2017r. W roku ubiegłym również absolwenci i uczniowie Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego byli zwycięzcami finału wojewódzkiego, ale w innym składzie ( Mateusz Duda, Konrad Konopacki, Filip Kończak, Katarzyna Wicher). Od wielu lat uczniowie przygotowują się do olimpiady z nauczycielem geografii – Jolantą Woropaj. Gratulujemy im ponownego sukcesu, życzymy szczęścia i wytrwałości w finale centralnym.