26 listopada 2018 19:18 | Aktualności

Marsze na orientację

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pniewach aktywnie wypoczywali na marszach w lesie.

Dnia 24.11.2018r. w Jastrzębsku Starym koło Nowego Tomyśla odbył się III Nowotomyski Maraton Marszów na Orientację. Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało 19 uczniów i 2 nauczycieli (K. Bernat, J. Woropaj). Celem imprezy było doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz spotkanie sympatyków Imprez na Orientację. Uczniowie mieli do pokonania 2 etapy dzienne w lesie o zmiennej przebieżności. Impreza trwała 7 godzin. Na wyniki trzeba będzie poczekać kilka dni. Cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, którzy propagują aktywny wypoczynek w lesie w dni wolne od zajęć lekcyjnych.
Jolanta Woropaj