16 grudnia 2018 16:18 | Aktualności

Julia Dałek w finale

Julia Dałek zakwalifikowała się do najwyższego etapu Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Dnia 7 grudnia 2018r. w Poznaniu odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Należało wykazać się następującymi wiadomościami:

-antroposfera,

- rolnictwo na świecie,

- geografia przemysłu, usług,

- mierniki poziomu rozwoju gospodarczego,

- procesy integracji politycznej i gospodarczej na świecie,

- geografia regionalna Europy i Azji,

- mapa fizyczna Europy, Azji,

- mapa polityczna świata.

Gimnazjum w Pniewach reprezentowała Julia Dałek z klasy IIIb, gdyż wygrała etap szkolny wyżej wymienionego konkursu. Mimo że etap rejonowy był bardzo trudny, uczennica uzyskała 42 punkty i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Julia przygotowywała się do konkursu z nauczycielem geografii – Jolantą Woropaj. Gratulujemy wspaniałego sukcesu. Życzymy wytrwałości w dalszej nauce.