19 grudnia 2018 18:20 | Aktualności

Kolejne sukcesy uczniów pniewskich szkół

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pniewach oraz absolwenci przyczynili się do sukcesu Gminy i Powiatu w rywalizacji sportowo-turystycznej.

Dnia 14 grudnia 2018r. Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny odebrał z rąk Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak puchar i dyplom potwierdzający zdobycie przez Gminę Pniewy II miejsca w XX Współzawodnictwie Sportowo-Turystycznym Gmin Powiatu Szamotulskiego w 2018r. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum w Pniewach i absolwenci pomogli w zajęciu tak wysokiego miejsca uczestnicząc w następujących imprezach:

- Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Turystycznych Marszach na Orientację (III miejsce),

- Powiatowa Olimpiada Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej (I miejsce).

Powiat Szamotulski uzyskał I miejsce we Współzawodnictwie o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2018r. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum w Pniewach i absolwenci również przyczynili się do tego sukcesu uczestnicząc w następujących imprezach:

- Rajd Reymontowski z meta w Kołaczkowie (V miejsce),

- Rajd „Witamy wakacje” z meta w Boszkowie (IV miejsce),

- Rajd „Mickiewiczowskim Szlakiem” z metą w Objezierzu (IV miejsce),

- Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej (II miejsce).

Wszyscy uczniowie znajdujący się na pamiątkowej fotografii (Martyna Grocholewska, Franciszek Kucza, Michał Bialik, Oskar Naskręt, Maksymilian Frąckowiak, Filip Kończak) to wychowankowie Jolanty Woropaj. Będąc w Gimnazjum przygotowywali się z nauczycielką do wielu konkursów geograficznych, turniejów i olimpiad krajoznawczo-turystycznych. Ta wieloletnia i wytrwała nauka cały czas przynosi wspaniałe sukcesy z korzyścią dla naszej gminy, powiatu i województwa. Dlatego uczniowie wraz z Jolantą Woropaj otrzymali podziękowania i nagrody z rąk władz powiatu szamotulskiego.