26 marca 2019 20:04 | Aktualności

Matematyka w praktyce

Dnia 26 marca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Szczanieckiej w Pniewach odbył się konkurs matematyczny: ,,Matematyka
w praktyce”. Brali w nim udział uczniowie klas VIII szkół podstawowych,  III gimnazjalnych i I ponadgimnazjalnych z Pniew i okolic. Na rozwiązanie 6 zadań otwartych, wykorzystujących matematykę w życiu codziennym, przeznaczono 60 minut. Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści: Helena Siemieniak, Maksymilian Schmidt, Maria Smoczyńska, Michał Frąckowiak, Franciszek Kucza, Krzysztof Hirszmann oraz uczniowie klas VIII: Oskar Kurowski, Bartłomiej Pietrzak, Blanka Sieradzka, Alicja Wendt, Janina Meyer oraz Antoni Maćkowiak. A.W.

Z ostatniej chwili: I mejsce w konkursie zajął Maksymilian Schmidt z klasy 3cG, III miejsce Michał Frąckowiak z klasy 3dG. GRATULUJEMY!