02 kwietnia 2019 20:52 | Aktualności

Co jest zdrowe, a co nie?

W dniu 27 marca 2019 r.  w świetlicy Szkoły Podstawowej w Pniewach odbyła się debata na temat: „JAK SZKOŁA ZAPOZNAJE UCZNIÓW Z ZASADAMI ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ I JEGO WPŁYWU NA POJAWIAJĄCE SIĘ CHOROBY CYWILIZACYJNE?” ,w której uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej, uczniowie klas gimnazjalnych, przedstawiciele rodziców, przedstawiciele nauczycieli i w roli eksperta z dziedziny dietetyki mgr Katarzyna Michałowska, prowadząca Poradnię Natura Dietetyk w Pniewach.

Celem debaty było uzyskanie informacji na temat wiedzy uczniów dotyczących złego odżywiania związanych się dzieci i młodzieży oraz chorób, które są skutkiem złego odżywiania oraz uporządkowania wiedzy na temat żywności i wskazanie przyczyn problemów zdrowotnych wśród uczniów.

Uczniowie na godzinach wychowawczych przygotowali plakaty, które doskonale obrazują problemy, z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież.

(napisała i foto L.W.)