23 kwietnia 2019 19:35 | Aktualności

IV i I miejsce na OMTTK we Włoszakowicach

Dnia 13 kwietnia 2019r. we Włoszakowicach odbył się Finał Wojewódzki 47.Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Gimnazjum w Pniewach reprezentowała drużyna w składzie: F. Kucza (kl. 3d), M. Frąckowiak (kl. 3d), M. Grocholewska (kl. 3e). Uczniami opiekowała się Jolanta Woropaj.

Należało wykazać się:

- wiedzą krajoznawczą o województwie wielkopolskim i podlaskim,

- znajomością przepisów ruch drogowego,

- umiejętnością udzielania pierwszej pomocy,

- rozpoznawać tropy zwierząt, rośliny, węzły marynarskie,

- odbyć marsze na orientację,

- pokonać rowerowy tor przeszkód, mierzyć wysokość drzewa w terenie.

Po zaciętej rywalizacji nasza reprezentacja zdobyła 4 miejsce na osiem drużyn. Natomiast absolwenci naszej szkoły, wychowankowie Jolanty Woropaj (F. Kończak, M. Frąckowiak, O. Naskręt) zdobyli I miejsce na dwie drużyny i będą reprezentowali województwo wielkopolskie w Finale Centralnym OMTTK w Augustowie. Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Jolanta Woropaj