14 maja 2019 22:46 | Aktualności

Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pniewach na międzywojewódzkim rajdzie.

Dnia 12 maja 2019 roku odbył się 43. Międzywojewódzki Pieszy Rajd Reymontowski z meta w Kołaczkowie. Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało 29 uczniów i 4 nauczycieli (H. Siminiak-Kucza, L. Węglarz, L. Idziak, J. Woropaj). Na rajdzie odbyły się następujące konkursy:

- rzuty lotkami do tarczy,

- rzuty woreczkami do tarczy,

- rzuty ringo na bolce,

- tor przeszkód,

- wiedzy pt. „Życie i twórczość Wł. Reymonta”,

- plastyczny pt. „Pejzaż reymontowski”.

Największy sukces osiągnęła Maja Chamczyk (klasa 5f) uzyskując I miejsce    w rzutach woreczkami do tarczy. Po podliczeniu punktacji okazało się, że grupa młodsza zdobyła III miejsce i otrzymała puchar, a grupa starsza zdobyła VI miejsce. Suma punktów obydwu drużyn dała II miejsce dla powiatu szamotulskiego i doliczana jest do Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka. Cieszymy się, że mimo deszczowej pogody, długiej podróży uczniowie dobrze się bawili        w dniu wolnym od zajęć lekcyjnych, a przy okazji wywalczyli cenne punkty dla naszego powiatu.

Jolanta Woropaj