20 czerwca 2019 18:22 | Aktualności

Sztandar szkoły wyprowadzić ...

I skończyło się. Ostatni raz w uroczystościach zakończenia roku szkolnego uczestniczył sztandar Gimnazjum im. Ks. Kan. M. Maciejewskiego. Przeciwnicy gimnazjów tryumfują. Mnie, nauczycielom i uczniom ostatniej klasy gimnazjalnej jest zwyczajnie smutno. Próbuję odnaleźć w tym wszystkim jakieś pozytywne strony, które pomogłyby złagodzić ból i smutek. Żegnamy absolwentów gimnazjum oraz absolwentów klas ósmych. Popatrzcie na zdjęcia, jesteście w stanie ich odróżnić? Oczywiście, że nie. Są tak samo piękni i młodzi, uśmiechnięci i spragnieni życia. Może komuś zależało, żeby się różnili, żeby myśleli i uczyli się inaczej? Ale oni są nastolatkami, nie obchodzą ich pomysły dorosłych. Mają marzenia i będą je spełniać bez względu na nasze postawy.
Przez wiele lat prowadziłem stronę internetową gimnazjum. Nie potrafię zliczyć poświęconych temu godzin, wykonanych zdjęć i napisanych tekstów. Nie pamiętam pierwszych materiałów, ale pamiętam moich pierwszych współpracowników: Marcina, Tomka, Piotra. Przez siedem lat prowadziłem szkolne radio PGR. Kilkudziesięciu szkolnych dziennikarzy tworzyło przez ten czas niepowtarzalny radiowy klimat. Nie wymienię wszystkich z nazwiska. Kilka imion muszę jednak przytoczyć: Asia, Łukasz, Adam, Marta, Ada, Żaneta, Sara, Ala, Zosia, Kasia, Agnieszka. Dziękuję Wam za piękne chwile i żałuję, że nie wyemitujemy już wspólnie żadnej audycji.
Strona gimnazjum niebawem wygaśnie, adres gimnazjumpniewy.pl przestanie być aktywny. Kończy się jakaś epoka, rozmywa się dorobek naszych uczniów i nauczycieli. Rozpłakać się? Odwrócić od świata? W żadnym razie! Jest wiele do zrobienia, trzeba tylko uwierzyć w siebie
i następne pokolenie pięknych i młodych, uśmiechniętych i spragnionych życia. Oni na nas czekają. Do zobaczenie w innym miejscu …………………. może w szkolnej telewizji?Śmiech

Maciej Białkowski